GamesTURK | Oyun İndirme Mekanı
Championship Manager 2007 Aoyeol10
Championship Manager 2007 Aoyeol10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oyun indir,Oyun yamaları,Oyun eklentileri,Oyun dil yamaları,Oyun haberleri

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Championship Manager 2007

YazarMesaj

Championship Manager 2007 111
<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Championship Manager 2007 I_icon_gender_male
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 01/01/70
<b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 0
Championship Manager 2007 312

Championship Manager 2007 Empty
MesajKonu: Championship Manager 2007   Championship Manager 2007 Icon_minitimePaz Ara. 20, 2009 7:26 pm

[
UPLOAD BY
RAR PAS
: #.:$eF:.#
: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Championship Manager 2007 Cea6b80f0f10f086407f971320c017

Championship Manager 2007 09eng_match

..:*:.. İNDİR ..:*:..
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 86mb

OYUN HAKKINDA BİLGİ...

[size=9pt]Evet, bir kez daha Eidos’un yapımını üstlendiği Championship Manager 2007 ile yine karşı karşıyayız. Öncelikle belirteyim, yapımı alırken oyun hakkında şüphelerim vardı. Yok grafikleri iyi midir? Ses nasıldır? Ama en önemlisi oynanış nasıldır? Diye merek ediyordum. Fakat oyuna başladıktan sonra, merakımın boşuna olduğunu gördüm.

Klasik bir şekilde takımımızı seçtikten sonra başlıyoruz. Takımımızla ilgili bir sürü seçeneğimiz olduğunu önceki CM’lerden biliyoruz. Antrenmanlarda, yenilik olarak bir kaç seçenek daha konulmuş. Böylelikle, oyuncularımıza daha fazla olanak sunabiliyoruz. Oyuncularımız, seçtiğimiz seçenekler sayesinde, özelliklerini kısa bir süre içinde yavaş ama emin adımlarla geliştiriyorlar. Böylece maçlarda daha fazla aktif olabiliyorlar. Oyuncu arama ve transfer etme, bana göre biraz daha kolaylaştırılmış. Ama kaprisleri yok diyemem. Takım anlaştığı halde çok fazla kapris yapabiliyorlar. Ama eninde sonunda geliyor o ayrı (Paranın gücü). Antrenmanlarda oyuncularımızı yakın takip edebiliyoruz ve onlarla konuşma yapabiliyoruz. Bu konuşmalardan sonra futbolcularımız daha fazla motive olup, moralleri ve oynama istekleri artıyor. Benim hoşuma giden diğer bir özellikse, eskiden ileri tuşuna bastığımızda, oyunda belli bir yavaşlama ve menüde hiç bir hareket yapamıyorduk. Ama CM 07’de bu özellik değiştirilmiş ve zamanın geçmesini beklerken menü de isteğimiz işi yapabiliyoruz. Yeni gelen haberleri okuma, oyuncuların özelliklerini inceleme, konuşmalar yapma gibi. Bence kesinlikle çok iyi düşünülmüş bir olay. Maçlardan önce, son taktiklerimizi de belirledikten sonra, sahaya çıkabiliriz.

Taktiğimiz belli, hücum!

Taktiklerimizi belirledikten sonra, oyuncularımızı motive etmemiz lazım. Bunuda maçtan önce, soyunma odasında genel konuşmayla yapabiliyoruz. Eğer rakip güçsüzse, onlara rakibi yeneceğimizden bahsediyoruz, ama güçlüyse ellerinden geleni yapmalarını söylüyoruz. Buna göre oyuncular isteki veya düşünceli çıkabiliyorlar soyunma odasından. Maç anında, önümüzde inanılmaz istatistikler var; topa sahip olma oranı, çalımların oranı, atakların ve kaleyi bulan şutların oranı gibi. Ama en etkilisi, 4 alanda; topla oynayabilme, topa müdahale, kondisyon ve performans özelliklerinin bulunması. Burada oyuncularımızın durumunu çok rahat anlayabiliyoruz. Böylece, gerekli değişiklikleri yapabiliyoruz. Maç esnasında önemli olayları takip edebilmemiz için 2 boyutlu sahayı görebiliyoruz. İzlemek istediğimiz önemli ayarları yaptıktan sonra, maçı izlemek için istediğimiz kamera açısını seçebiliyoruz. Bu özelliklerle görüş açımızı değiştirebiliyoruz. Devre arasında ise, futbolcularımızla gene duruma göre değişen konuşmalara sahibiz. Ama daha da iyisi, onlarla özel olarak konuşabiliyoruz ki, bu da gerçekten çok etkili oluyor. Tabi son olarak maç bitince konuşma yapıyoruz. Bu arada eğer takım çok kötüyse ya da sizin de moraliniz kötüyse konuşma yapmama seçeneğinizde var. Ama bu ortamı daha da gerip yenilgiye zemin hazırlayabilir. Bunca güzelliği yapan yapımcılar maalesef ki, sese gereken önemi göstermemişler. Sadece arkada uğultudan ibaretler. Arada bir kart olursa, takım ayırt etmezsinin “Aaaaaaaaa” diye bağırınca pek bir zevki olmuyor. Biraz daha özen gösterebilirlerdi derim.

CM 07’de anlamadıklarımdan birisi ise, topu ortasahadayken geri atıp, ufacık bir baskıda bütün(!) topları taç yerine kornere atabiliyorlar. Bu da yok yere pozisyon yaratmaya neden oluyor. Beni delirten olaylardan birisi de buydu. Baskıyı görünce geri kaçan defans, arkadaşına bas vereceğine neden kornele atar çözemedim ve taktiklerden de çözümünü bulamadım.

Gelelim son sözlere, oyun genel olarak güzel. Vakit geçirmek için ideal ama belli bir süre sonra da bayabilir. Oynanışı ve menüler arası gezinti gayet kolay, karmaşık değil. Grafik yönünden orta diyebiliriz ama aynı şeyi ses için söyleyemeyeceğim. Eğer teknik direktörlüğe birazcık da olsa hevesiniz varsa, deneyebilirsiniz. [/size]

Championship Manager 2007
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Championship Manager 2010 (FULL / ISO)+Crack
» Championship Manager 2010 - Türkçe - Full İndir
» Championship Manager 2010 | Full | Tek Link | Hızlı Link | 159.49 MB
» Football Manager 2010-RELOADED
» PSX - The F.A. Premier League Football Manager 2000